Часто люди відмовляються від думки про те, щоб завести домашнього вихованця, і причиною цього є алергія на шерсть. І все ж таки, якщо ви дійсно дуже хочете, щоб по дому бігав маленький друг, то вихід є!

Гіпоалергенні породи кішок – це такі тварини, у присутності яких не проявляється алергічна реакція: не червоніють очі, шкіра не покривається плямами та не виникає бронхіальний спазм.

Гіпоалергенна кішка необов’язково має бути з ультракороткою шерстю – серед них зустрічаються і досить пухнасті створіння. Спочатку розберемося чому виникає алергія.

Чому виникає алергія на котів?

Багато хто вважає, що алергію викликає виключно шерсть тварин, і тому намагаються придбати короткошерстого або лисого вихованця, а деякі схиляються навіть до стрижки котів. А за кілька годин перебування алергіка поруч із такою кішкою виявляється, що симптоми нікуди не зникли.

Справа в тому, що причиною алергічної реакції організму є особливий білок, який присутній у слині тварини і в секреті, що міститься в шкірному покриві. Ця речовина зветься Fel D1. У процесі вмивання слина потрапляє на шерсть та тіло, після чого випаровується. І якщо поруч у цей час знаходиться людина, яка страждає на алергію на кішок, то вона неодмінно вдихне ці пари.

Перші прояви алергії можуть бути непомітними, але чим більше цих випарів проникатиме в легені, тим інтенсивніше реагуватиме організм хворого.

Не секрет, що алергія не лікується і при цьому не існує такої породи кішок, навіть серед гіпоалергенних, поряд з якою б ви повністю позбулися проявів цієї хвороби. Але є такі тварини, організм яких виробляє досить мало білка Fel D1 і при правильному догляді вони цілком здатні стати вихованцями для людей з алергією.

Яка кішка менш алергенна?

Розглянемо кілька факторів, які допоможуть зробити обраного друга максимально безпечним:

1. У слині кастрованого кота вміст білка-алергену помітно нижче, ніж у інтактного самця.

2. Вироблення алергену у кошенят відбувається набагато менш інтенсивно, ніж у дорослих тварин.

3. Якщо говорити про статеву приналежність, то самки, порівняно з представниками чоловічої статі, є безпечнішими.

4. Численні відгуки свідчать про те, що алергіки набагато краще почуваються поряд з білими кішками, а от організм темних виробляє більше алергену.

Список гіпоалергенних порід

Отже, які породи кішок гіпоалергенні? Можна виділити вісім порід і при цьому представники кожної стануть слушним варіантом для всіх тих, хто через алергію не міг завести улюблену тварину. Східна красуня Яванська – вважається однією з гіпоалергенних порід кішок. Ця тварина має спортивну статуру та тонку шерсть середньої довжини. При цьому, у них відсутній підшерсток, а алергену їх організм виробляє вкрай мало.

Вибравши представника цієї породи, ви не пошкодуєте, тому що яванез є інтелектуалами і легко піддаються навчанню. Балінез або балійська кішка – її також називають довговолосою сіамською кішкою. У порівнянні з іншими породами, в її організмі виробляється незначна кількість білка Fel D1, тому вона здатна претендувати на звання найкращої гіпоалергенної породи кішок. Балінез є представником напівдовгошерстої касти і має забарвлення колор-пойнт.

Ця тварина неймовірно розумна, товариська і цікава, тому з нею нудьгувати не доведеться. Балійська кішка стане вірним другом для кожного члена сім’ї. Орієнтальна короткошерста кішка. Яскравий представник сіамо-орієнтальної групи з витонченим тілом та неймовірно граційною ходою. Представники цієї породи є гіпоалергенними, але на відміну багатьох інших досить вимогливі щодо догляду.

Орієнтали вразять вас своєю дружелюбністю та балакучістю. Такий вихованець завжди буде поруч: і вдома, і у подорожі. Орієнтальна кішка з радістю бере участь у будь-яких рухливих іграх та зберігає свою активність до самої старості. Корніш-рекс – короткошерста порода, підшерстя якої завита у щільний каракуль. Ця особливість екстер’єру неймовірним чином притягує погляди, а торкнувшись хвилястої шубки, неможливо відірвати руку. Представники цієї породи вважаються виключно домашніми, вони добрі та як свідчать відгуки легкі за сутністю.

Заводячи такого вихованця, варто знати одну особливість: у них дуже маленькі подушечки на лапах і повністю втягнути кігтики вони не можуть, тому обов’язкова регулярна стрижка кігтів або кігтеточка. Девон-Рекс – ще одна хороша новина для людей з алергією. Шерсть у цієї породи трохи коротша, ніж у попередніх кішок, але при цьому така ж м’яка і кучерява. Такі вихованці дуже доброзичливі і прагнуть завжди бути поряд зі своїм господарем.

Девон-рекс дуже прив’язується до одного з членів сім’ї і намагається постійно проводити виключно з ним. Канадський сфінкс – безшерста кішка. У секреті канадського сфінксу знаходиться мала кількість білка-алергену. У цієї тварини неймовірно виразні очі та великі вуха, шкіра дуже тепла і вкрита безліччю складочок.

Представники даної породи дуже лагідні та розумні, легко піддаються дресирування та мають відмінну пам’ять. Поведінка дорослого канадського сфінкса залежить від того виховання, яке було щеплено людиною з раннього віку. Донський сфінкс – це порода є аборигенною російською. Такі кішки, як видно з назви, також не мають шерсті, для них характерна підвищена температура тіла та великі мигдалеподібні очі. Як і лисі петерболди, ці вихованці дуже прив’язуються до господаря і не виявляють агресії за жодних обставин.

Найбільша гіпоалергенна порода

Сибірська – ця кішка має довгу густу шерсть і через низький рівень алергену, що виділяється організмом, є гіпоалергенною породою. Численні відгуки стверджують, що сибіряки безпечні для людей з алергією і при цьому такі властивості цих кішок відзначаються протягом тривалого терміну – понад 10 років! Найбільший рівень алергену виявлено у сибірських котів із сріблястою шерстю. У сибіряків подвійне підшерстя, тому в період линяння бажано використовувати фурмінатор, за допомогою якого ви швидко позбавите тварини від непотрібної шерсті. Купуючи такого вихованця, ви отримуєте милого, спокійного і неймовірно відданого друга, але при цьому виховувати його зможе тільки той, кого сам кіт вибере своїм господарем. Вибираючи гіпоалергенне кошеня, бажано перевірити реакцію на чутливість «поспілкувавшись» деякий час з його батьками!

Особливості догляду за гіпоалергенними вихованцями

Важливо пам’ятати, що алергія буде під контролем лише в тому випадку, коли всі заходи обережності будуть дотримані. Насамперед, дізнайтеся чи була проведена вакцинація і коли кошеняті необхідно робити наступні щеплення. Ваш вихованець доставлятиме вам тільки радість, якщо ви оберете гіпоалергенну породу і при цьому робитимете грамотний догляд.

Поради, які допоможуть звести до мінімуму викид алергену:

  • купайте кошеня – цю процедуру бажано довірити члену сім’ї, який не має алергії; при цьому знизити рівень алергенів можна за допомогою прохолодної води, але тільки не перестарайтеся, щоб тварина не застудилася;
  • мийте котячі іграшки – всі м’ячики та іграшкові мишки, з якими взаємодіє ваш вихованець, повинні бути завжди чистими;
  • проводіть чистку постільних речей – у будиночку для кішки не повинно накопичуватися ні шерсті, ні пилу, ні іншого сміття, тому подушку, яка є спальним місцем, слід регулярно пилососити;
  • місце їжі та посуд – тут також завжди має бути чисто; мийте миски, тацю, на якій вони стоять, і змінюйте воду щодня.

Плюс до всього, необхідно якнайчастіше проводити вологе прибирання в квартирі. Пам’ятайте і про гігієну: намагайтеся не чіпати обличчя після того, як погладили свою улюбленицю, і щоразу ретельно мити руки.

Важливо! Деякі кішки дуже люблять гуляти по столах і така поведінка має припинятися з раннього віку! Для алергіків це має особливе значення!