Для далматину потрібно багато місця у будинку. Тримати далматину в тісній квартирі означає буквально мучити тварину. Мускулатура, витривалість, грайливість далматинів так і говорять на користь того, що їм необхідно більше рухатися, гуляти тричі на добу мінімум по 40 хвилин і займатися вправами з господарем.

Перш ніж остаточно придбати далматинця, уважно подумайте, чи готові ви до утримання такого активного та енергійного собаки. Далматін ні секунди не сидить на своєму місці. На самоті собака починає знемагати від туги і може зіпсувати ваші речі.

Якщо ви досі впевнені, що ця порода вам підходить, то вам слід розуміти, що включає базовий догляд за цими енергійними друзями.

Догляд за шерстю

Намагайтеся вичісувати свого далматину щодня – така процедура допоможе знизити ступінь випадіння шерсті та надасть шкірці блискучого та здорового вигляду. Далматини линяють щороку. Але вони дуже охайні, це можна помітити на прогулянці, оскільки вони ніколи не полізуть у багнюку на дорозі.

Далматини дуже охайні собаки і ніколи за своєю волею не полізуть у бруд, тому мити його слід при необхідності або не більше 1 разу на півроку. Після миття дайте собаці добре просохнути при кімнатній температурі і без протягів, щоб ваш вихованець не підхопив застуду.

Догляд за кігтями, вухами, зубами

Стрижка пазурів. Порода має акуратні лапи, які за формою віддалено нагадують котячі. Щоб пес не відчував незручностей при ходьбі та бігу, необхідно регулярно перевіряти довжину пазурів та своєчасно підрізати їх. Особливо ретельно варто стежити за кігтями в перші кілька місяців зростання цуценя – у цей час формуються всі кістки, а при занадто довгих кігтях лапа не зможе стискатися в «кулачок» і можливий ризик деформації кінцівок.

Чищення вух. Слід ретельно контролювати наліт сірки – надмірний може викликати негативний вплив на слух та дратувати вуха, і бути індикатором деяких хвороб вушних раковин. Протирайте вуха сухими тампонами з вати або ватними дисками і не допускайте, щоб у вухах залишалися волокна після цього.

Догляд за зубами та яснами. Якщо ви годуєте його вологим чи натуральним кормом, зубний наліт можна видаляти раз на тиждень спеціальним зубним порошком, який продається практично у кожному зоомагазині чи ветеринарній аптеці. Якщо ж у раціоні вашого вихованця переважає сухий корм, то наліт із зубів видалятиметься сам — при розгризанні далматином гранул.

Усі грумінг процедури слід починати змалого віку, щоб вони стали звичними, і в зріліших роках не викликали у собаки панічного страху перед ножицями чи щітками. Якщо ж, незважаючи на щоденне вичісування, волосся продовжує випадати в підвищених кількостях, варто переглянути харчування вашого вихованця і додати до раціону деякі вітаміни.